Kategoria: Aranżacja ogrodu

Za urządzanie ogrodu zabieramy się zwykle dopiero wtedy, gdy nasz dom zostanie już wykończony i ogrodzony. Nie do końca jest to jednak dobre podejście, ponieważ już na etapie projektowania budynku powinniśmy podjąć wiele decyzji, które wpływają na późniejszy wygląd ogrodu, a także koszty jego urządzenia. To pokazuje właśnie jak ważny jest wcześniejszy research i zapoznanie się tematem, zanim przystąpisz do jakiegokolwiek działania. W tej sekcji naszego bloga znajdziesz porady naszych ekspertów dotyczące aranżacji ogrodu – zapraszamy do czytania!

Aranżacja ogrodu – trudniejsza niż się wydaje?

Wbrew pozorom urządzenie ogrodu może okazać się prawdziwym wyzwaniem, jeżeli zależy Ci na tym, żeby był on estetyczny a przy tym praktyczny. Liczba czynników, które musisz wziąć pod uwagę, tworząc tego typu projekt, jest naprawdę duża. Mnogość stylów ogrodowych i gatunków roślin może przyprawić o zawrót głowy nawet przy planowaniu bardzo małego ogrodu. Warto też dobrze przemyśleć rozmieszczenie wszystkich elementów, które chcemy, żeby w naszym ogrodzie się znalazły. Na szczęście istnieje kilka uniwersalnych zasad, które uproszczą nam cały ten proces. W naszym poradniku blogowym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci zaaranżować ogród od samych podstaw!

Urządzanie ogrodu z myślą o wymaganiach roślin

Aranżacja ogrodu wokół domu powinna być również przemyślana pod kątem wymagań poszczególnych roślin. Nie ma nic trudnego w posadzeniu „ładnych kwiatków” dookoła naszego domu. Szybko jednak może się okazać, że trafią na nieodpowiednie dla nich warunki, które sprawią, że kwiatki szybko przestaną być „ładne”. Przed ich posadzeniem sprawdź więc dokładnie, ile dziennego nasłonecznienia preferują, a także jaki rodzaj gleby będzie im potrzebny. Jeśli zależy Ci na różach, wybierz dla nich miejsce osłonięte od wiatru. Marzą Ci się duże drzewa? Posadź je w większej odległości od domu, pamiętając, że urosną nie tylko wzwyż, ale również wszerz. Jeżeli już zaplanowałeś ogród, koniecznie zobacz nasze wskazówki dotyczące urządzania domu w dziale aranżacja mieszkania!