„Betonoza” w polskich miastach – jak z nią walczyć?

„Betonoza” w polskich miastach – jak z nią walczyć?

26 lutego, 2021 0 przez MW

Jeśli zauważyłeś, że od wielu już lat ogromne tereny w miastach tracą zieleń jesteś świadkiem poważnego problemu. „Betonoza” to nie tylko tytuł wspaniałej książki, ale też proces niszczenia terenów zielonych w miastach. Przeczytaj nasz artykuł na ten temat, aby dowiedzieć się więcej.

Czym jest Betonoza?

Prawdopodobnym twórcą tego określenia jest twórca książki pt. „Betonoza” , Jan Mencwel. Opisuje on w niej proces, który zachodzi od lat za sprawą deweloperów i archtektów. Wszechobecny beton oraz rujnowanie ekosystemów to nie nowość w polskich większych miastach. Niestety jest to bardzo niekorzystne zjawisko zwłaszcza dla mieszkańców. Drzewa czy inne rośliny muszą znajdować się w dużych aglomeracjach, ponieważ mają wpływ nie tylko na wytwarzanie tlenu czy redukcję zanieczyszczeń. Sprawiają one też, że nasze samopoczucie staje się lepsze. Brak drzew to także brak cienia. Niestety takich kwestii nie rozumieją również osoby zarządzające miastami. Przyjmowanie projektów, które całkowicie degradują tereny zielone to zbrodnia przeciwko naturze. Warto o tym myśleć nawet w swoim otoczeniu.

Betonoza w swoim ogródku

Nie tylko w miastach nie dba się o dużą ilość zieleni. Coraz częściej osoby budujące swoje domy zapominają jak ważny jest sam ogród i roślinność. Betonoza jest obecna również tutaj. Na szczęście na małą skalę dużo łatwiej walczyć z tym zjawiskiem. Tą kwestie pozostawiamy Ci do przemyślenia. Zadbaj o komfort swojego życia i środowisko naturalne.

Zagłosuj!

0 / 5. 0