Biuro architektoniczne – Jak wybrać odpowiednie?

Biuro architektoniczne – Jak wybrać odpowiednie?

29 stycznia, 2021 0 przez PG

Gdy decydujemy się na budowę własnego domu i chcemy żeby nasze wnętrze było zaprojektowane w dobrym stylu wynajmujemy biuro architektoniczne. Na rynku jest na prawdę sporo specjalistów w tej dziedzinie, zatem jak podjąć decyzję i czym się kierować przy wyborze? Odpowiemy sobie na to pytanie w tym artykule.

Doświadczenie i kompetencje biura architektonicznego

Pierwszą rzeczą na jaką powinniśmy zwracać uwagę jest jego doświadczenie i ukończone projekty jakimi może się pochwalić czyli portfolio. Warto, również zwrócić uwagę na styl jakim biuro architektoniczne się kieruje podczas projektowania. Niektórzy mogą wykonywać projekty w nowoczesnym stylu a inni w klasycznym lub vintage. Jeśli interesuje nas konkretny styl to warto wybrać projektanta, który się w tym odnajduje. Odradzamy wybierać projektanta, który zajmuje się wszystkim i każdym stylem. Lepiej zatrudnić specjalistę w jednej wąskim obszarze usług.

biuro architektoniczne

Znajomość prawa budowlanego

Upewnijmy się, że nasz architekt świadczy usługi kompleksowe i dopełnia wszystkich obowiązków związanych z dopełnianiem wszystkich pozwoleń i dokumentów dotyczących prawa budowlanego. Warto zwrócić uwagę, czy wykonane dokumentacje przez biuro architektoniczne są kompletnie techniczne i gotowe na realizacje projektu przez fachowców budowlanych i wykonawców. Dobry architekt powinien konsultować się z specjalistami budowlanymi. Nie każde biuro projektowe świadczy tak szeroki zakres usług, pamiętajmy jest to dla nas duża wygoda.

Zagłosuj!

0 / 5. 0