Czy mata akustyczna piramidka 5cm jest skuteczna?

Czy mata akustyczna piramidka 5cm jest skuteczna?

25 listopada, 2020 0 przez MW

Dobrze wygłuszone pomieszczenie sprzyja nauce czy pracy. Jednak czy inwestycja w matę akustyczną piramidka 5cm jest dobrym pomysłem? Przeczytaj nasz artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Czy mata akustyczna piramidka 5cm jest skuteczna?

Wielu ekspertów jest zgodnych, że dobra akustyka w pomieszczeniu pozwala lepiej się skupić i relaksować się. To sprawia, że coraz więcej osób montuje wygłuszenie w swoich domach czy mieszkaniach. Mata akustyczna piramidka 5cm jest jednym z najpopularniejszych produktów do wygłuszania pomieszczeń. Znajdziemy ją w każdym sklepie specjalistycznym oraz budowlanym. Jej design jest dość charakterystyczny i trudno ukryć ją pod warstwą tynku. Dlatego jeśli zdecydujemy się na jej zakup musimy wziąć pod uwagę również walory estetyczne. Nie w każdej aranżacji sprawdzi się ten model. Jeśli chodzi o skuteczność to testy wykazały, że zapewnia doskonałą izolację akustyczną w danym pomieszczeniu. Stosowana jest także w studiach nagraniowych czy salach konferencyjnych. To dowodzi, że jest niezawodnym i sprawdzonym sposobem na wyciszenie wybranego miejsca.

 

Jak ją zamontować?

Mata akustyczna piramidka 5cm jest bardzo prosta w montażu. Aby go wykonać musimy zakupić klej kontaktowy, który dedykowany jest materiałom tego typu. Najczęściej znajdziemy go w pełnym zestawie. Czasem zdarzają się też modele samoprzylepne, wtedy nie musimy przejmować się dodatkowym klejem. Przed montażem koniecznie oczyść powierzchnię z kurzu i brudu. Musi być też sucha. Następnie nanosimy część maty i gotowe.

Zagłosuj!

0 / 5. 0