Czy warto inwestować w nieruchomości?

Czy warto inwestować w nieruchomości?

9 kwietnia, 2021 0 przez A B

Z roku na rok ceny mieszkań wciąż rosną, a popyt na nieruchomości jest wciąż duży. Obecnie stopy procentowe są na niskim poziomie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania z myślą o długofalowym wynajmie. Dlaczego jest to jedna z lepszych możliwości pomnażania swojego kapitału? Pytanie nasuwa się samo: czy warto inwestować w nieruchomości? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Czy warto inwestować w nieruchomości? Korzyści 

Podczas wynajmu mieszkania możemy liczyć na zupełnie większy zysk w porównaniu do lokaty. Szacuje się, że zwrot z inwestycji pod wynajem może osiągać nawet 5-6%, a opłaty związane z eksploatacją czy wysokość czynszu możemy ustalać indywidualnie w zależności do aktualnych potrzeb rynkowych. Co więcej, wartość nieruchomości z roku na rok rośnie, to samo tyczy ciągle rosnącego popytu na mieszkania. Tego typu forma transakcji stanowi więc zabezpieczenie na przyszłość dla bliskich, dostarczając im stały zastrzyk gotówki. Czy warto inwestować w nieruchomości? Zdecydowanie tak!

O czym warto pamiętać? 

Podczas zakupu mieszkania w celach inwestycyjnych warto pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na lokalizację, co może mieć duże przełożenie na decyzje przyszłych lokatorów o wynajmie danej nieruchomości. Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera warto skontaktować się z biurem nieruchomości w celu znalezienia najbardziej korzystnej oferty na rynku. Czy warto inwestować w nieruchomości? Z pomocą Wawel Service będzie to prostsze niż myślisz.

Zagłosuj!

0 / 5. 0