Dywany akrylowe – czy warto je kupować?

Dywany akrylowe – czy warto je kupować?

30 października, 2020 0 przez A S

Dla każdego, kto planuje wzbogacić wnętrze swojego mieszkania o nowy dywan, świetną alternatywą dla klasycznych dywanów z geometrycznymi wzorami, które już od lat widujemy w wielu polskich domach, będą dywany akrylowe.  Czym one są?

Dywany akrylowe – estetyczne i bezpieczne

Są to dywany wykonane z przędzy akrylowej – gęste, grube, miękkie i przyjemne w dotyku. Obecnie pojawia się ogromna liczba niepowtarzalnych, oryginalnych wzorów i kolorów, niespotykanych w przypadku innych rodzajów dywanów. Niezwykle ważne jest to, jak długo dywany akrylowe utrzymują swoją pierwotną kolorystykę, dzięki czemu przez lata możemy cieszyć się dywanem, który wygląda jak nowy. Są one również łatwe w czyszczeniu, ponieważ akryl posiada wysoką odporność na środki chemiczne, a dzięki temu, że jest on tworzywem sztucznym, nie jest przyjaznym środowiskiem dla grzybów ani pleśni.

Antyalergiczne i proste w utrzymaniu

Do czyszczenia tych dywanów można używać wiele rodzajów środków utleniających i czyszczących, bez obawy o ich zniszczenie. Akryl nie powoduje również alergii ani uczuleń, co jeszcze bardziej skłania do zakupu produktu, który składa się w 100% właśnie z tego włókna. Najlepszy wybór dla każdego, kto dba o czystość i porządek w swoim domu: dywany akrylowe.

Zagłosuj!

0 / 5. 0