Dlaczego filtr F7 to dobry wybór w przypadku zakupu filtrów do rekuperatora?

Dlaczego filtr F7 to dobry wybór w przypadku zakupu filtrów do rekuperatora?

14 kwietnia, 2022 0 przez JPu

Rekuperacja to system wentylacyjny pozwalający na wymianę powietrza z wewnątrz pomieszczenia, na świeże powietrze z zewnątrz. Dodatkowo umożliwia jego filtrację, dzięki czemu pozbywamy się z pokoju szkodliwych pyłów, kurzu oraz drobnoustrojów. W zimie podczas wentylacji rekuperacja pozwala na utrzymanie ciepłego powietrza, dzięki specjalnym grzałkom, co przekłada się na oszczędność w rachunkach. Aby jednak system ten działał odpowiednio, potrzebuje specjalnych filtrów, które pełnią funkcję filtrowania powietrza. Do najbardziej popularnego i atrakcyjnego cenowo należy filtr F7.

Filtr F7 – specyfikacja oraz właściwości

Tak jak zostało to wspomniane wcześniej, filtry odpowiadają za odpowiednie oczyszczanie powietrza, przed jego finalnym przepuszczeniem do pomieszczenia. Filtr F7 zapewnia zatrzymanie minimum 70% pyłów PM 1 oraz PM 2.5, czyli szkodliwych pyłów, które obecne są w powietrzu. Jego wymiary wynoszą 140 × 240 × 94, dzięki czemu otrzymujemy dużą powierzchnię przeznaczoną na odpowiednie oczyszczenie powietrza, a także niskim oporem przepływu powietrza, co finalnie wpływa na dłuższą żywotność przedmiotu. Aby być pewnym jego skuteczności, powinno się kontrolować jego stan co około 3 miesiące.

Filtr F7

Gdzie kupić dobrej jakości filtry?

Warto pamiętać, iż aby nasz rekuperator działał bezawaryjnie, należy wyposażyć go w oryginalne filtry, dzięki czemu unikniemy ewentualnych usterek spowodowanych wadliwymi filtrami. Filtr F7 znaleźć można w ofercie Ecomax, który jest jednym z potentatów w branży rekuperacji.

Zagłosuj!

0 / 5. 0