Gotowe projekty domów: z czego powinny się składać?

Gotowe projekty domów: z czego powinny się składać?

17 listopada, 2020 0 przez J P

Kiedy nadchodzi utęskniony, długo wyczekiwany moment na budowę domu, koniecznością okazuje się wybór właściwej bryły, określenie swoich potrzeb i sprawdzenie, na jakie rozwiązanie warto postawić. Jeśli nie chcesz rozpoczynać całego procesu od początku, warto postawić na gotowe projekty domów. Innowacyjne rozwiązania z zakresu budownictwa i architektury, gwarancja bezpieczeństwa i niższa cena inwestycji.

Z czego składa się dobry projekt domu?

Właściwie opracowany, gotowy projekty domu powinien zawierać niezbędną dokumentację, która umożliwia podjęcie kroków administracyjnych oraz zapewnia szybką realizację budowy. Oznacza to, że w jego skład powinny wchodzić:

  • rzuty kondygnacji budynku,
  • rzuty elewacji budynku,
  • przekrój fundamentów domu,
  • elementy zbrojeniowe posiadłości,
  • specyfikację sanitarną i elektryczną,
  • plan zagospodarowania przestrzennego z ujęciem m.in. budynków gospodarczych wchodzących w skład kompleksu,
  • zaświadczenia o uprawnieniu do wykonania w/w.

Oraz dokumenty poświadczające kompetencje architekta i inżynierów, którzy zajmowali się opracowaniem bryły.

Gotowe projekty domów – model Pozytywka

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób powinny wyglądać modelowe, gotowe projekty domów, przyjrzyjmy się dogłębnie planowi Pozytywka, który zaproponowało biuro architektoniczne Studio Krajobrazy.

Niewielki dom parterowy z garażem jednostanowiskowym to projekt posiadający dach dwuspadowy z wyraźnie wyznaczoną przestrzenią codzienną o powierzchni ponad 30m2.

Gotowe projekty domów - poznaj plan pozytywka.

Projekt domu ma doskonale oświetlone, ustawne sypialnie wzbogacone o system rozwiązań dekoracyjnych, które pozwalają na wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni. Rekomendowane materiały budowlane, oprócz wysokiej jakości, są również rozsądnym pod względem ceny rozwiązaniem dla domu.

Zagłosuj!

0 / 5. 0