Praktyczne wskazówki jak układać granitowe płytki

Praktyczne wskazówki jak układać granitowe płytki

29 marca, 2023 0 przez D B

Granit jest jednym z popularnych materiałów podłogowych w ostatniej dekadzie. Granit jest również używany przy produkcji blatów kuchennych czy dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Granit daje aurę bogactwa, a jego piękno przewyższa większość innych materiałów podłogowych. W tym artykule podpowiadamy jak układać granitowe płytki. Sprawdź!

Dlaczego warto postawić na granit?

tipy jak układać granitowe płytki

Warto wiedzieć, że granit jako produkt z kamienia naturalnego ulega biodegradacji. Nie jest zbyt porowaty jak marmur, a uszczelnienie nie jest wymagane, jeśli jest stosowane w obszarach odpornych na wilgoć. To rozwiązanie na lata, ponieważ granit jest kamieniem twardym i odpornym na działania czynników zewnętrznych. Co więcej, jest również odporny na plamy, bardziej, niż jakikolwiek inny materiał podłogowy.

Jak samodzielnie układać granitowe płytki?

Zanim zaczniemy sprawdzać w sieci jak układać granitowe płytki, powinniśmy najpierw zaopatrzyć się w niezbędne produkty do wykonania owej czynności. Płytki podłogowe z granitu, przekładki plastikowe, piła na mokro, deska podkładowa, wkręty, kielnia zębata, gumowy młotek, paca do fugowania a także gąbka do fugowania, penetrujący uszczelniacz do fug oraz ręczniki papierowe to wszystko, co jest potrzebne podczas układania granitowej podłogi. Czy dobór kleju do układania płytek granitowych ma znaczenie? Odpowiedzi na tego typu, specjalistyczne pytania przedstawione są na blogu firmy Impekstir. Dowiesz się z niego również w jaki sposób należy zabezpieczyć cenne płytki podczas prac remontowych czy wykończeniowych. Zachęcamy do lektury, artykułów publikowanych na wspomnianym blogu.

Zagłosuj!

0 / 5. 0