Jak urządzić taras?

Jak urządzić taras?

21 sierpnia, 2020 0 przez MW

Mieszkanie z tarasem to spełnienie marzeń tych, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu. Taras to przestrzeń na granicy domu i ogrodu – pozwala cieszyć się komfortem, a jednocześnie korzystać z bliskości natury. Jak ją urządzić, by cieszyła oko i była funkcjonalna?

Aranżacja tarasu – jak stworzyć idealne miejsce do wypoczynku?

Nie ma jednego przepisu na idealnie urządzony taras. Funkcja przestrzeni zależy przede wszystkim od potrzeb jej użytkowników. Myśląc o wymarzonym tarasie, jedni wyobrażali będą sobie duży stół do przyjmowania gości, inni – wygodny leżak, na którym będą modli odpocząć z książką po dniu pełnym wrażeń.
Dlatego planując aranżację tarasu, warto przede wszystkim zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami, jednocześnie pamiętając, że przestrzeń ma ograniczoną wielkość i czasem trzeba będzie wybierać: duży stół czy wygodna kanapa? kącik zabaw dla dziecka czy szklarnia z roślinami? Przy odrobinie sprytu wiele funkcji da się jednak często pogodzić, np. rezygnując z dylematu kanapa czy stół z krzesłami i stawiając na wygodne fotele ogrodowe i duży stolik kawowy.

urządzanie tarasu

O czym pamiętać, urządzając taras?

Aranżacja tarasu to nie lada wyzwanie także z innego powodu. Przestrzeń usytuowana na zewnątrz rządzi się innymi prawami niż wnętrza. Elementy wykończeniowe, meble i dekoracje są wystawione na bezpośrednie działanie czynników pogodowych: silny wiatr, deszcz, wysoką temperaturę. Dlatego podczas urządzania tarasu czy balkonu, zawsze trzeba stawiać na akcesoria produkowane z myślą o użytku zewnętrznym.
W sklepach dostępnych jest wiele wysokiej jakości mebli ogrodowych w różnych stylach: z kojarzonego z przytulnością drewna w różnej kolorystyce, z modnego, przyjemnego dla oka rattatu czy dobrze znanej, polskiej wikliny, z wytrzymałego technorattanu, z tworzyw plastikowych. Podczas zakupu, najlepiej kierować się swoimi upodobaniami i dopasować wystrój tarasu do charakteru całego domu. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli meble mają znajdować się na tarasie przez cały rok – bo np. nie ma możliwości ich schowania w garażu czy piwnicy – lepszy będzie technorattan czy plastik niż np. wiklina.

Zagłosuj!

0 / 5. 0