Kiedy warto sięgnąć po projekty małych domów jednorodzinnych?

Kiedy warto sięgnąć po projekty małych domów jednorodzinnych?

27 sierpnia, 2021 0 przez P K

Gotowe projekt małych domów to doskonała alternatywa dla dużych budynków. Są tańsze w budowie, funkcjonalne, przytulne i stanowią świetne rozwiązanie dla rodzin bez dzieci lub seniorów. Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdź!

Czym charakteryzują się projekty małych domów?

Przyjmuje się, że projekty małych domów obejmują plany budynków o metrażu nie przekraczającym 100 metrów kwadratowych. Nie określa się jednak czy mają to być bryły parterowe czy piętrowe, z poddaszem czy bez. Zazwyczaj charakteryzują się one prostą konstrukcję zarówno ścian, jak i dachu, a także brak nadmiernych wycięć i nieregularności w przebiegu ścian. Projekty małych domów cechują się mniejszą powierzchnią ścian zewnętrznych, są kompaktowe i przytulne. Osobom, którym zależy na szybkiej i prostej realizacji polecane są przede wszystkim budynki o jednej kondygnacji, które pozbawione są stropu.

projekty małych domów

Domy do 100 metrów kwadratowych – dla kogo?

Mniejsze domy cieszą się ogromnym powodzeniem. Wynika ono przede wszystkim z mniejszych kosztów realizacji i utrzymania budynku, szybszej budowy, a także przestrzenni, która w wielu wypadkach jest absolutnie wystarczająca dla domowników. Projekty małych domów wybierane są przede wszystkim przez rodziny bez dzieci, dla których wielopoziomowe budynki często są zupełnie zbędne. Jest to także doskonałe rozwiązanie dla seniorów na emeryturze, którzy pragną spędzić spokojne lata na własnej działce zamiast w mieszkaniu o porównywalnej wartości.

Zagłosuj!

5 / 5. 1