Szklarnie ogrodowe w przydomowym ogródku – czy to dobry pomysł?

Szklarnie ogrodowe w przydomowym ogródku – czy to dobry pomysł?

24 czerwca, 2022 0 przez ZuzSa

Jeśli chodzi o prowadzenie ogrodu, to nie należy to do najprostszych zadań. Wymaga to dużo czasu i cierpliwości. W naszym polskim klimacie nie każda roślina poradzi sobie na zewnątrz przez cały rok. Latem jest bowiem u nas gorąco, a zimą mogą występować mrozy, dlatego warto jest dostosować rośliny do klimatu, a te delikatniejsze chronić. Mogą być w tym pomocne szklarnie. Czy warto zdecydować się na taką w przydomowym ogródku?

Czy budowa szklarni w przydomowym ogrodzie to dobry pomysł?

Szklarnie mogą ochronić rośliny przed wiatrem, niską i wysoką temperaturą, a także mocnymi opadami. Szczególnie polecane są one do hodowli delikatnych roślin, które nie poradziłyby sobie w naszych warunkach samodzielnie. Dobrze sprawdzają się one przy hodowli warzyw oraz kwiatów. Wiele osób myśli, że w przypadku małych ogrodów nie ma miejsca na zbudowanie szklarni, jednak nie jest to prawda. Obecnie znaleźć można wiele szklarń mniejszych rozmiarów, które dopasują się do kształtu każdego ogródka.

szklarnie ogrodowe

Jaką szklarnię wybrać?

Najpopularniejsze są szklarnie wykonane ze szkła, jednak obecnie znaleźć można także szklarnie z poliwęglanu, które są dużo bardziej wytrzymałe i lepiej zatrzymują ciepło. Wiąże się to jednak również z wyższą ceną.

Zagłosuj!

0 / 5. 0