Co powinien zawierać projekt wnętrza biura?

Co powinien zawierać projekt wnętrza biura?

25 grudnia, 2019 0 przez Dekorator

Ciekawym miejscem do aranżacji jest wnętrze biura. Biuro jest przede wszystkim miejscem pracy. Przestrzenią, w 0527której większość dnia spędzają pracownicy i która bezpośrednio wpływa na samopoczucie, ponieważ coraz częściej i coraz więcej czasu spędzamy właśnie w pracy.

Projekt wnętrza biura- inspiracje i porady

Przebywając w biurze chcielibyśmy, aby było ono przyjazne, wygodne, funkcjonalne i wygodne. Przestrzeń biurowa powinna być zagospodarowana w sposób przytulny, wygodny, przyjazny dla pracowników, ale też nie powinno ich rozpraszać. Każdy pracodawca chciałby, aby jego pracownicy byli pobudzeni do kreatywności, ale również wykonywali efektywnie swoją pracę, biuro i jego aranżacja powinno zatem sprzyjać tym działaniom.

Do przestrzeni biura powinno się wprowadzać bodźce, które pobudzą wyobraźnię, będą sprzyjać trzeźwemu myśleniu i energicznemu nastrojowi. Co zatem powinno zawierać wnętrze biura? Otóż wszystko zależy oczywiście od ilości pracowników, trybu pracy, oraz ilości przestrzeni do zagospodarowania.

biuro

Aranżując wnętrze biura powinniśmy pamiętać o stanowiskach pracy przy biurku, pokoju odpoczynku, kuchni potrzebnej do spożywania posiłków, pomieszczenia konferencyjnego, który sprzyja rozmowom indywidualnym lub szkoleniom, w większych firmach może być również pokój spotkań z klientem oraz recepcja, czy poczekalnia.

Wszystkie te pomieszczenia powinny być zaprojektowane w stonowanej kolorystyce, która nie rozprasza, mile widziane są szarości, błękit oraz biel. To jeśli chodzi o ściany, natomiast podłoga idealnie wyglądałaby w kolorze jasnego drewna, lub jednolitej wykładzinie. Ciekawym dodatkiem mogą być oczywiście rośliny, a także ciekawe grafiki naścienne lub tapety, fototapety. Często spotykane są również motta, które przyświecają ideom firm. Mile widziane są również fragmenty panoramy miejskiej, czy kompozycje roślinne jak np. mech chrobotek.

Co ma wpływ na projekt biura?

Wpływ na aranżację biura ma nie tylko kolor ścian, podłogi, czy ilość pomieszczeń. Duże znaczenie mają również meble do biura, a więc krzesła, biurka, fotele biurowe. Oczywiście wszystkie wymienione powyżej meble należy zachować w jednolitym stylu.

Dobrze byłoby gdyby meble biurowe były przystosowane do indywidualnych potrzeb pracownika. Możemy postawić na prostolinijność formy mebli biurowych, która w istotny sposób porządkuje wnętrze i wyznacza strefy pracy. Głównym atutem mebli jest ich funkcjonalność i design. Obecnie w katalogach i internecie znajdziemy szereg różnych stylów proponowanych przez architektów i dekoratorów. Zarówno aranżacja przestrzeni domowej jak i biura pozwala na różnorodność pomysłów.

Biuro sprzyjające efektywności

Projekt biura powinien być oparty również na pomyśle, o nowoczesnym miejscu pracy bardzo istotne jest wyraźne wydzielenie dedykowanych obszarów. Projektując przestrzeń tego typu i biorąc pod uwagę wcześniej wymienione pomieszczenia, warto się skupić na każdym z nich. Jeśli ma to być stanowisko pracy przy komputerze, dobrze byłoby ograniczyć dodatki i stosować tylko niezbędniki wspomagające wysoką koncentrację.

Gdy mówimy jednak o pomieszczeniach służących do pracy kreatywnej, możemy bardziej „zaszaleć” i pozwolić sobie na nieco więcej. Pobudzające kolory, figury, przedmioty i dodatki pobudzające twórcze myślenie. Do pokoju odpoczynku wstawiane są często wygodne pufy, fotele, sofy, a nawet hamaki. Należy również pamiętać o oświetleniu, oknach lub ścianach ze szkła.

Zagłosuj!

0 / 5. 0