Nowoczesne donice w salonie – jakie wybrać?

Nowoczesne donice w salonie – jakie wybrać?

1 stycznia, 2020 0 przez Dekorator

Kwiaty są często spotykaną dekoracją salonu, ale także biur, łazienek, czy sypialni. Jak wiadomo, nieodłączną częścią dekoracyjnych kwiatów są donice. Donice mogą stanowić dekorację same w sobie. Różnorodność ich odcieni, kształtów, ale także ich rozmiar pozwala na dodatkowe podkreślenie atutów i piękno roślin.

 

Spis treści

 

Donice nowoczesne do salonu

Do nowoczesnych aranżacji salonu często stosowane są stonowane barwy, szarości, biel, czerń. Podobnie jest z nowoczesnymi doniczkami. Zachowują one geometryczne kształty, oraz kolory wymienione powyżej. Idealnie wpisują się w minimalistyczne aranżacje takie jak styl skandynawski, czy modernistyczny. Nowoczesne doniczki stosowane w salonach przybierają często kształt prostokątów, sześcianów i innych brył geometrycznych. Mogą być też kulami, lub rynienkami. Sprawiają co prawda wrażenie ciężkich i wytrzymałych, ale w rzeczywistości są lekkie i można je bez problemu przestawić w dowolne miejsce. Donice do salonu różnią się również między sobą kolorem, fakturą oraz materiałem, z którego są wykonane.

doniczki

Jakie donice do salonu i kwiaty doniczkowe wybrać?

Obojętne, czy urządzamy swoją przestrzeń w nowoczesnym, czy tradycyjnym stylu, kwiaty są elementem dekoracyjnym, a co za tym idzie, również donice. Możemy wówczas tak zaaranżować wnętrze, aby doniczki i barwa roślin idealnie się komponowały. Jeśli ściany i wnętrze są w jednolitych kolorach, to doniczka jako element dekoracyjny może przełamać monotonię.

W owych nowoczesnych donicach, możemy stosować fantazyjne kompozycje kwiatowe, przedziwne, różnorodne rośliny, a także drzewka. Błyszczące donice i wazony w białych, lub barwnych wnętrzach dodają im szyku i elegancji. Kwiaty w donicach można spotkać już praktycznie w każdym domu. Jednakże dobrze byłoby, gdyby nie były one wybierane przypadkowo. Tylko w ten sposób donice dodadzą wnętrzu uroku i smaku. Ich cechy powinny być spójne z aranżacją wnętrza. Modnym materiałem na donice w salonie jest beton, stal i drewno. Pamiętajmy również, że doniczki niekoniecznie muszą być postawione na parapecie.

Mogą nas witać również w przedpokoju, postawione stanowczo na podłodze, ale co ciekawe, mogą być również podwieszane. Doniczka to świetny produkt, który nada harmonii wnętrzu. Powinna łączyć swoją funkcję z aspektem estetycznym i designerskim, a aby uzyskać najlepszy efekt w aranżacji pomieszczenia za pomocą doniczek, dobrze byłoby również dopasować roślinę to doniczki, a doniczkę do koloru ścian lub innych dominujących w pomieszczeniu elementów.

Zagłosuj!

5 / 5. 2