Jak zaaranżować sypialnie w stylu Vintage

Jak zaaranżować sypialnie w stylu Vintage

2 stycznia, 2020 0 przez Dekorator

Vintage to styl zarówno w sztuce, kulturze, a także trend modowy przejawiający się w licznych strojach i outfitach. Tenże styl ma również swoje miejsce w projektowaniu wnętrz. Cechą charakterystyczną stylu vintage jest łączenie przeciwieństw, a samo wnętrze vintage można stworzyć na trzy sposoby, mianowicie najprościej stylizując nowe rzeczy na wzór poprzednich epok, lub gdy w wnętrze nowoczesne wprowadzamy stare elementy dekoracyjne, a także meble, a także odwrotnie, stare wnętrze łącząc z nowoczesnymi elementami.

Wnętrza Vintage – ogólna charakterystyka

Wnętrze w stylu Vintage ma cechy łączące nowoczesność z klasyką lub tradycją. Aranżacja wnętrz w stylu vintage pokazuje, że dobry projekt może być ponadczasowy, a nawet z czasem nabiera wartości. Styl vintage pasuje właściwie do każdego wnętrza. Ponadczasowość i uniwersalność niektórych przedmiotów, może zagwarantować to, że nigdy nie wyjdą z mody.

aranzacja sypialni

Chcąc wprowadzić styl vintage do wnętrza, trzeba zacząć od obserwacji otoczenia i wyszukania w nim przedmiotów wpisujących się w styl retro. Może ogarnąć nas nie lada zdziwienie, gdzie takie przedmioty mogą się znaleźć- zapomniany strych, piwnica, garaż, czy mieszkanie babci. Bardzo często po renowacji i przy dobrze zaplanowanej aranżacji w przedmioty te tchnie nowe życie, a także niepowtarzalny charakter współczesnemu wnętrzu.

Twoja sypialnia w stylu Vintage

Szukając pomysłu na sypialnię możemy opierać się na propozycjach salonów, aranżacji w internecie lub katalogach. Jedną z inspiracji sypialni jaką możemy znaleźć wśród wielu, jest właśnie styl vintage. Należy dobrać wówczas odpowiednie tapety do sypialni prezentujące ten styl, meble i dekoracje. Warto wybrać się na pobliski pchli targ i kupić coś do renowacji. Warto zainwestować w poduszki w lekko „wypłowiałych kolorach”, użyć tapet z dawno zapomnianymi wzorami. Wstawić lustro lub toaletkę, których ktoś już dawno chciał się pozbyć.

Vintage może okazać się również doskonałą receptą na wykorzystanie starych przedmiotów i zaaranżowaniu ich w sypialni, ale też dowolnego pomieszczenia. Warto pamiętać, że nie muszą to być również aranżacje wysokobudżetowe. Przy okazji przyczynimy się do wtórnego wykorzystania mebli, czy dodatków. Sypialnia w stylu vintage nie powinna być jednak muzeum staroci, czy „pchlim targiem” samym w sobie, musimy pamiętać, że ma to być miejsce odpoczynku i główną rolę będą pełnić w tym stylu dodatki.

Jakie meble wybrać do sypialni w stylu vintage?

Jeśli chodzi o wyposażenie i meble osadzające się w stylu vintage, to mogą to być fotele obite w fantazyjną tkaninę. Ten styl cechuje się niebanalnością rozwiązań i niekiedy przewrotnymi stylizacjami. Szafką nocną zatem może być stare radio, a stolikiem dół bardzo starej maszyny do szycia.

Sprawdzą się również stare, matowe ramy luster, walizki ułożone jedna na drugiej lub nietypowy budzik. Meble i dodatki vintage to prawdziwe skarby. Sprawią one, że aranżacja sypialni będzie miała charakter, nieoczywistą i stylową aranżację. Pamiętać należy jednak o tym, by wykorzystane starocie były wkomponowane w nowoczesne wnętrze i aby grama tej nowoczesności nie zabrakło.

Zagłosuj!

0 / 5. 0