Ozdobne poduszki na kanapę. Jak ozdobić nimi wnętrza?

Ozdobne poduszki na kanapę. Jak ozdobić nimi wnętrza?

3 stycznia, 2020 0 przez Dekorator

Poduszki i poszewki dekoracyjne to idealne dopełnienie każdego wnętrza. Stanowią one doskonałą ozdobę, ale też i wygodny atrybut kanapy. Oprócz tego, że można się na nich położyć i odpocząć, to są one dekoracją do salonu i często jako pierwsze rzucają się nam w oczy wchodząc do pomieszczenia.

 

Spis treści

 

Powody, dla których musisz mieć ozdobne poduszki

Po pierwsze, poduszki powinny zapewniać komfort. Doskonale sprawdzą się jako poduszka na krzesło, ale też w obszernym fotelu, narożniku i kanapie. Ponad to zachęcają do wspólnych zabaw z dziećmi, lub wylegiwania się na nich. Po drugie poduszki dekoracyjne sprawiają, że wnętrze staje się dużo bardziej przytulne.
Jeśli nasz salon jest bardzo modernistyczny i surowy, a chcemy troszkę ocieplić styl pomieszczenia, to wystarczy dodać odpowiednią poszewkę na poduszkę. Dekoracyjne poduszki wprowadzają przyjemny element miękkości i wygody. Po trzecie oprócz przytulności, dopełniają charakteru aranżacji kanapy w pomieszczeniu.

poduszki salonowe

Kolejnym argumentem przemawiającym za ozdobnymi poduszkami jest to, ze pozwalają one podkreślić na przykład atmosferę okoliczności. Możemy kupić poduszki świąteczne, urodzinowe itp. Pamiętajmy, że dzięki poszewką poduszki możemy w kilka minut zmienić na inne, nowe i dostosować i urozmaicać nimi wnętrza swoich salonów, czy sypialni.

Jak dobierać poduszki dekoracyjne?

Poduszki dekoracyjne to świetne dopełnienie wnętrza. Gdy mamy już zatem firany, zasłony, kanapę i inne meble w naszym salonie, przychodzi czas na dobór odpowiednich poduszek dekoracyjnych. Wybór jest bardzo duży, a często wypełnienie i poszewki kosztują zaledwie kilka złotych. Zadajemy sobie wtedy pytanie, czy ta poduszka na pewno będzie pasować do kanapy, czy to aby na pewno odpowiedni kolor itp. Wybór należy do nas. Można jednak mieszać kolory i tekstury. Stylizując kanapę, zacznijmy od koloru. Bazą niech będzie barwa kanapy, czy narożnika. Następnie kolor ścian i innych dominujących elementów wystroju wnętrza.

To istotne, ponieważ to do nich najlepiej dobrać barwy poduszek i poszewki. Jeśli chodzi o tekstury, to tutaj mamy dowolność. Możemy łączyć geometryczne kształty, motywy roślinne, ale również style retro z modern itp. ponadto zwróćmy również uwagę na ilość poduszek. Pamiętajmy, że kanapa ma wyglądać dobrze, ale jednocześnie ma to być miejsce dla gości, lub po prostu odpoczynku. Pamiętać należy o zachowaniu odpowiedniego balansu.

Dowiedz się również więcej o aranżacji sypialni.

Zagłosuj!

5 / 5. 1