Drzemka w fotelu masującym: czas, korzyści

Drzemka w fotelu masującym: czas, korzyści

29 czerwca, 2020 0 przez J P

Efektywność to nośne słowo, choć trudne do zrealizowania w codziennym biegu. Nieustający stres, zła dieta, zmęczenie negatywnie wpływają na jej poziom. Co za tym idzie – nasze obowiązki są wypełniane znacznie gorzej, nie potrafimy się skupić i znaleźć remedium na odzyskanie sił witalnych. Istnieje jednak jeden sprytny sposób dzięki któremu szybko odczujesz ulgę – drzemka w fotelu masującym. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Sen a produktywność

Niewątpliwie, właściwa higiena snu i jego długość decydują i naszej wydolności w ciągu dnia. Warto więc dokładnie zaplanować wypoczynek – w ciągu nocy i w trakcie dnia; również pracy. Jeśli pracujesz z domu lub prowadzisz własny biznes, drzemka w fotelu masującym okaże się cennym momentem dnia w czasie którego nabierzesz sił. Zamiast kolejnego espresso i medytacji, postaw na krótki, rozluźniający relaks we własnym domu.

Krótka drzemka w fotelu masującym.

Drzemka w fotelu masującym – jak i kiedy ją przeprowadzić?

Porą dnia podczas której możemy odczuwać największe zmęczenie, jest 13.30, kiedy stres i zmęczenie całego dnia spływa na nas nagle i niespodziewanie. Drzemka w fotelu masującym odbywająca się przez kolejne 15-20 minut ukoi mięśnie, rozluźni ciało i pobudzi je do dalszej pracy. Power nap, nazywana za Odrą mianem ein Schläfchen, to rozwiązanie skutecznie pobudzające na dalsze godziny pracy i przywracające utraconą energię. Wypróbuj taką metodę na relaks już dziś!

Zagłosuj!

4 / 5. 2