Funkcjonalność mebli ogrodowych – jak wybrać odpowiedni zestaw?

Funkcjonalność mebli ogrodowych – jak wybrać odpowiedni zestaw?

4 grudnia, 2020 0 przez Dekorator

Dysponujesz chociaż niewielką posesją? Świetnie! Wykorzystaj to miejsce, by stworzyć w nim kącik dla rodziny, domowników i znajomych, którzy na pewno chętnie będą relaksować się w tym miejscu – zwłaszcza po całym dniu obowiązków. Inwestując w zestaw mebli ogrodowych, zwróć uwagę na to, czy ich konstrukcje są funkcjonalne. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz przestrzeń, ale także wykorzystasz maksymalny jej potencjał lub wyeliminujesz problem związany z magazynowaniem wyposażenia na okres zimowy.

Jaki zestaw ogrodowy sprawdzi się najlepiej?

Plastik kontra drewno (i ewentualnie metal). Jeszcze kilka lat temu, każdy klient stawiający na jakość powiedziałby, że jedyny właściwy komplet mebli ogrodowych, to asortyment z drewna posiadający metalową konstrukcję. Dziś nie jest to już tak pewne, jak mogłoby się wydawać. Obydwa warianty są proste w pielęgnacji (przy czym tworzyw sztucznych nie trzeba co kilka sezonów odnawiać i konserwować) i oferują możliwość złożenia. Pozostaje zatem kwestia designu i stylu posesji. Każdy zatem powinien wybrać meble dostosowane do indywidualnych preferencji.

Dla kogo dedykowane są meble rattanowe?

Stawiając na maksymalną funkcjonalność, najciężej będzie zadbać o meble rattanowe i wiklinowe. Chociaż są one wybitnie eleganckie i stylowe, a w zadbanym ogrodzie prezentują się w sposób fenomenalny, rzadko są one składane i trzeba ograniczać ich kontakt z wilgocią oraz promieniowaniem słonecznym. Warto więc inwestować w nie dopiero wtedy, gdy mamy dużo wolnego miejsca w ogrodzie lub na tarasie, a dodatkowo posiadamy pewność, że nie będzie problemu z magazynowaniem ich w pomieszczeniach typu garaż, schowek lub sucha ogrzewana piwnica.

Funkcjonalność to wygoda eksploatacji

Czy funkcjonalność jest naprawdę tak istotna? Weź pod uwagę, że zestaw ogrodowy przed zimą należy zabezpieczyć i schować. Nieistotne, czy posiadasz wyposażenie z tworzywa sztucznego, czy z drewna – minusowe temperatury, śnieg, duży poziom wilgoci i inne czynniki zewnętrzne mają fatalny wpływ na stan mebli. Nie ma sensu zastawiać przestrzeni w pomieszczeniach i schowkach, dlatego lepiej skorzystać z mebli składanych.

zestaw ogrodowy

Zagłosuj!

0 / 5. 0