Jakie ozdoby choinkowe będą najlepsze?

Jakie ozdoby choinkowe będą najlepsze?

1 grudnia, 2020 0 przez MW

Zbliża się cudowny okres Świąt Bożego Narodzenia. Czas ten wszystkim kojarzy się z rodziną, Świętym Mikołajem, prezentami, pięknie pachnącymi potrawami oraz głównym symbolem Świąt, który już niedługo pojawi się niemal w każdym domu – choinką. To właśnie ona co roku nadaje naszym domom świątecznego, ciepłego klimatu, z którym nic innego się nie da porównać. Dlatego warto zadbać o to, żeby w tym roku wyglądała wyjątkowo.

Modna choinka – czyli jaka?

Ozdoby na choinkę to coś, co nadaje naszej choince konkretnego charakteru. Z roku na roku zmieniają się pomysły, koncepcje oraz materiały, których można użyć, dekorując nasze drzewko. Tak jak w ubiorze czy dekoracji wnętrz istnieje przemijająca moda, tak i nasze choinki chcą być na topie i spełniać odpowiednie trendy. Już dawno za nami lata 90, w których królowały kolorowe, czasem wręcz pstrokate ozdoby choinkowe, które miały być pełne przepychu i świecidełek. Co dziwne moda świątecznych drzewek odpowiada aktualnym trendom i sytuacjom na świecie. Z racji wzrostu świadomości ludzi odnośnie swojego wpływu na środowisko wszyscy staramy się być EKO. I faktycznie stylowa i na czasie jest naturalność. To uniwersalna wartość, która nadaje modzie w różnych dziedzinach elegancji i szyku. Idealnie nadadzą się do tego naturalne, proste dekoracje. Ozdoby wykonane z papieru, tektury, szkła, słomy, drewna, sznurka czy koronki będą doskonałym i bardzo trwałym rozwiązaniem, które pozwala cieszyć się ulubionymi bombkami nawet przez kilka lat. Dominujące kolory, które zawsze pozostają na topie – biel, beż, brąz, czyli również kolory natury. Całość przystrojona białymi delikatnymi lampkami pozwoli otrzymać bardzo domowy i uspokajający klimat. Dla osób, którym takie rozwiązanie może wydawać się monotonne, sugerujemy przełamanie nudy jednym mocnym akcentem np. lampkami o jednolitym wyrazistym kolorze.

Dla bardziej wymagających właścicieli świątecznych drzewek również znajdzie się rozwiązanie. Choinki, przykuwające nasz wzrok w galeriach handlowych czy na witrynach sklepowych zachwycają nas każdego roku. Dają nam poczucie ekskluzywności i wyjątkowej elegancji. Ale czy ktoś zwrócił uwagę, co sprawia, że nasze odczucia są takie, a nie inne? Oczywiście, kolor złota. To uniwersalny kolor kojarzący się wszystkim z czymś drogim i wyjątkowym. Jest to barwa, która doda życia i przepychu, ale warto z nią uważać. Pamiętajmy, że złote, błyszczące ozdoby choinkowe powinny stanowić tylko subtelną biżuterię naszego drzewka, inaczej całość stanie się kiczowata i bez smaku.

Jakie ozdoby choinkowe – co sprawdzi się w Twoim domu?

Stawiając w domu choinkę, musimy pamiętać nie tylko o tym, że będzie to przepiękna ozdoba naszego domu, która doda mu świątecznego klimatu. Ważne jest również, aby pamiętać o bezpieczeństwie nas i innych domowników. Tu ukłon w stronę naszych pociech oraz zwierzaków, które dość często, przypadkowo mogą zrzucać nasze ozdoby na podłogę. Co się z tym wiąże? Musimy dobrze przeanalizować materiały, z których będą wykonane bombki znajdujące się na choince. W takim wypadku warto zapomnieć o szkle i innych delikatnych elementach, które łatwo mogą się uszkodzić. Warto zainwestować w plastikowe lub naturalne ozdoby, które nie będą stanowiły zagrożenia dla żadnego z członków rodziny.

Zagłosuj!

0 / 5. 0