Ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz? Nasza analiza.

Ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz? Nasza analiza.

14 lipca, 2021 0 przez D B

Czy wiesz ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz? W naszym artykule prezentujemy czynniki, które mają wpływ na koszta związane z wykończeniem domu. Przeczytaj!

 

Spis treści

 

Wykończenie domu – co ma wpływ na koszty?

Co kryje się pod hasłem wykończenie mieszkania bądź też domu pod klucz? Znaczy to, iż ściany domu bądź też mieszkania są pomalowane, podłogi położone a pomieszczenie wyposażone w niezbędny sprzęt AGD i sanitariaty. W takim wypadku właścicielowi danej nieruchomości pozostaje jedynie kwestia umeblowania. Jeżeli jednak decydujemy się na zakup nieruchomości w stanie surowym, warto zastanowić się ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz.
ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz

Czy wiesz ile kosztuje wykończenie domu ze stanu deweloperskiego pod klucz?

Na sam początek ustalmy co obejmuje stan deweloperski. Po pierwsze będzie to wykonanie instalacji elektrycznych a także wodnych czy też kanalizacji, instalacji grzewczych i wentylacyjnych. Stan deweloperski to także odpowiedni montaż okien i parapetów- zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Co więcej, deweloper zapewnia betonową wylewkę na podłodze i drzwi zewnętrzne. Niemniej jednak brak drzwi wewnętrznych. Mieszkanie, bądź dom w stanie deweloperskim będzie zawierał tynk w środku i na zewnątrz, wygładzone ściany i sufity przygotowane do malowania czy też tapetowania. Dodatkowo stan deweloperski mieszkania lub domu zawiera ogrzewanie. Wykończenie w takim wypadku zależy w dużej mierze od materiałów jakie wybierzemy do wykończenia wnętrz oraz tego czy niektóre prace wykonamy sami, jak na przykład malowanie, czy też zatrudniamy specjalną ekipę specjalistów.

Dowiedz się również więcej o wyposażeniu wnętrz.

Zagłosuj!

5 / 5. 1