Jak urządzić łazienkę z wanną?

Jak urządzić łazienkę z wanną?

16 lipca, 2020 0 przez MW

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym nie tylko wykonujemy zabiegi higieniczne, ale również odpoczywamy. Wanna jest jednym z elementów wyposażenia, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie łazienki. Jak zaaranżować małą i dużą łazienkę z wanną, by była funkcjonalna i elegancka?

Wanna w małej łazience

Aranżacja łazienki z wanną nie jest łatwa, gdy nasza łazienka nie należy do największych. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne. Mając małą łazienkę warto zastanowić się nad wyborem wanny asymetrycznej. Narożne wanny pozwalają zaoszczędzić niezbędne miejsce. Jednocześnie wanna może być stosunkowo duża, a kąpiel komfortowa. Wanny asymetryczne często mają ciekawe kształty prostokąta zwężającego się na jednym boku, czy trójkąta. Dzięki temu można zaoszczędzić kilka, niezbędnych centymetrów, które w małych pomieszczeniach są na wagę złota. Dodatkowo warto pamiętać, że dla osób, które lubią poranny prysznic bardzo ciekawym rozwiązaniem jest zamontowanie transparentnego parawanu, który pomoże utrzymać porządek w łazience.

łazienka z wanna

Wanna w pokoju kąpielowym

W zupełnie innej sytuacji są szczęśliwi posiadacze łazienki, którą z racji dużych rozmiarów można nazwać pokojem kąpielowym. Aranżacja łazienki z wanną nie jest tu żadnym problemem, warto jednak poszukać innowacyjnych, ciekawych rozwiązań, które sprawią, że łazienka będzie elegancka i niebanalna.

Wyjątkowo eleganckim rozwiązaniem są wanny wolnostojące. Prosta wanna w nowoczesnym stylu świetnie sprawdzi się w łazience zaaranżowanej w stylu skandynawskim czy klasycznym. Aranżując łazienkę z wanną w stylu glamour czy retro warto postarać się o wannę żeliwną, która będzie zachwycała eleganckimi nogami oraz wykonaniem, w którym każdy szczegół ma znaczenie.

Warto pamiętać, że wanna wolnostojąca nie musi stać blisko ściany. Może być wyeksponowana na środku. Pomieszczenie, w którym wanna jest jego najważniejszym punktem wygląda bardzo gustownie i nowatorsko.

Dobrze zaaranżowana łazienka z wanną niezależnie od tego czy mała, czy trochę większa to namiastka spa, w którym można się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia.

Zagłosuj!

5 / 5. 1