Jak wykonać wygłuszenie ścian?

Jak wykonać wygłuszenie ścian?

28 maja, 2020 0 przez MW

Prawidłowe wygłuszanie ścian zapewnia doskonałą akustykę w pomieszczeniu. Warto o nią zadbać, aby stworzyć komfortowe warunki do życia i pracy.

Czego użyć do wygłuszania ścian?

Na rynku znajdziemy wiele produktów do wygłuszania ścian w różnych pomieszczeniach. Możemy wykonać je w biurze, sali konferencyjnej, maszynie czy domu. Specjaliści polecają do ich wykonania maty oraz pianki wygłuszające, które są wykonane z najlepszych, izolujących dźwięki materiałów.  Wybór zależy oczywiście od ich wykonania i naszych potrzeb. Warto wspomnieć, że po ich zastosowaniu w pomieszczeniu zmniejszymy również wszelkie wibracje pojawiające się z zewnątrz. Jeśli nie jesteśmy pewni jakie konkretnie produkty zastosować, zapytajmy o pomoc doświadczonych monterów i sprzedawców produktów do wygłuszania ścian.

wygłuszenie

Jak zamontować wygłuszenie ścian?

Instalacja wybranego systemu izolacji akustycznej zależy od wybranego produktu. Często możemy się spotkać, że maty posiadają już samoprzylepną część. Dzięki temu nie musimy dodatkowo inwestować w specjalny klej. Jeśli posiadamy takie maty, wystarczy wyczyścić i osuszyć powierzchnię. Następnie przykleić produkt i użyć wałeczka do prawidłowego rozprowadzenia maty na ścianie. Do montażu pianek możemy zastosować przygotowane do takich zadań taśmy kauczukowe.

Jeśli nie jesteśmy pewni czy samodzielnie podołamy zadaniu, zgłośmy się do profesjonalistów. Będziemy mieć w tedy pewność, że wygłuszenie będzie działało skutecznie.

Zagłosuj!

5 / 5. 1