Okna od północy, czyli co zaplanować w pomieszczeniach wychodzących w tym kierunku?

Okna od północy, czyli co zaplanować w pomieszczeniach wychodzących w tym kierunku?

14 czerwca, 2021 0 przez A S

Ekspozycja okien to naprawdę istotny czynnik, który będzie miał ogromne znaczenie dla komfortu życia domowników. Szczególnym wyzwaniem mogą być jednak okna od północy, które sprawdzą się zwłaszcza w przypadku takich pomieszczeń jak sypialnia. Co jeszcze warto o nich wiedzieć i jak zaplanować dom lub mieszkanie, właśnie ze względu na ekspozycję okien?

Okna od północy, czyli tutaj zaplanuj sypialnię

Chcesz mieć pewność, że Twoja sypialnia zagwarantuje Ci odpowiedni odpoczynek nocą oraz pozwoli na maksymalne wysypianie się ranem? Jeśli tak, zaplanuj ją w pomieszczeniu mającym okna od północy. Dzięki takiemu umiejscowieniu, nad rankiem nie będą budzić Cię promienie słoneczne, a w ciągu dnia pomieszczenie nie będzie się nadmiernie nagrzewać, co pozwoli lepiej się wysypiać.

Okna od północy w domu

Wnętrze na gabinet

Doskonałym pomysłem na zaaranżowanie pomieszczenia z oknami od północy jest zaplanowanie w nim biura lub gabinetu do pracy. Dlaczego? Przede wszystkim jest to gwarancja, że w żadnym momencie w ciągu dnia do pomieszczenia nie będzie trafiać nadmierna ilość promieni słonecznych, które niestety często utrudniają pracę na komputerze oraz męczą wzrok.

Jak widać okna od północy, choć według wielu projektantów stanowią spore wyzwanie, mogą być także wykorzystane w naprawdę ciekawy sposób, np. do zaaranżowania sypialni i biura.

Zagłosuj!

5 / 5. 1