Stanisław Wyspiański Madonna z Dzieciątkiem – reprodukcja obrazu

Stanisław Wyspiański Madonna z Dzieciątkiem – reprodukcja obrazu

1 lipca, 2021 0 przez P K

To jedno z tych nazwisk, które zna każdy. eden z najbardziej wszechstronnych i uzdolnionych artystów w dziejach naszego kraju zasłynął ogromną ilością ponadczasowych dzieł. Stanisław Wyspiański Madonna z Dzieciątkiem to jedno z nich. Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego obrazu?

Charakterystyka twórczości i dzieła Wyspiańskiego

Wyspiański była artystą niezwykle wszechstronnym. Pozostawił po sobie mnóstwo wyjątkowych tekstów kultury z zakresu malarstwa, grafiki, architektury, poezji i twórczości dramaturgicznej. Tworzył w epoce Młodej Polski, kiedy to niejako zdefiniował polski odłam modernizmu, występujący w formach literackich, muzycznych i artystycznych. Jego dzieła charakteryzowały się prostotą, oszczędną formą, a przy tym niezwykłą umiejętnością przekazania emocji zamysłu za pomocą linii i barw, głównie posługując się portretem i krajobrazem. Stanisław Wyspiański Madonna z Dzieciątkiem to doskonały przykład geniuszu artysty.

Stanisław Wyspiański Madonna z dzieciątkiem

Reprodukcja – Stanisław Wyspiański Madonna z Dzieciątkiem

Obraz nosi również nazwę Caritas i co ciekawe pod tym samym tytułem znaleźć można jeszcze jedną pracę, jaką wykonał Stanisław Wyspiański. Madonna z Dzieciątkiem przedstawia matkę z dzieckiem, które w odróżnieniu od innych dzieł tego typu nie jest w wieku niemowlęcym, tylko starsze. Widoczne nań postacie udekorowane są kwiatami na pierwszym planie, szczególna jest również poza i tajemnicze spojrzenia widocznych osób. Na uwagę zasługuje również kwiecista rama, która zdobi dzieło. Autor we właściwym dla siebie stylu podjął znaną i powszechnie stosowaną tematykę, prezentując jej zupełnie inne, świeże oblicze. Reprodukcja tak niezwykłego i ponadczasowego obrazu pięknie będzie prezentować się w różnego rodzaju pomieszczeniach.

Zagłosuj!

5 / 5. 1