Uchwyt nad wannę – kluczowe informacje

Uchwyt nad wannę – kluczowe informacje

17 października, 2020 0 przez J P

Bezpieczeństwo w łazience to podstawa! W szczególności, jeśli będą z niej korzystać seniorzy i juniorzy. Śliskie płytki, wysoka wanna i o tragedię nie trudno! Jeśli chcesz ochronić najbliższych, nie możesz zapomnieć o zakupie uchwytu nad wannę i zamontować go tuż przed finalizacją remontu. Jaki element jednak wybrać i czym kierować się podczas zakupów? W końcu – w jaki sposób montażu jest najbardziej zadowalający? – Sprawdź już dziś nasz poradnik!

Kąpiel – najlepszy sposób na relaks i regenerację

Długie, rozgrzewające kąpiele są szczególnie rekomendowane dla seniorów, którzy zmagają się z różnorodnymi problemami kręgosłupa i stawów. Regularne korzystanie z jej dobrodziejstw, w dodatku z udziałem olejków eterycznych, może okazać się nieocenionym wsparciem terapii leczniczej. Niestety, osoby z niepełnosprawnościami bądź seniorzy nie mogą swobodnie skorzystać z jej dobrodziejstw. Aby ułatwić im korzystanie z tego domowego zabiegu, warto na etapie remontu zamieścić, napłytkowo uchwyt nad wannę. Wykonany najczęściej ze stali, jest chwytny i bezpieczny. Doskonale sprawdza się podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny i jest buforem bezpieczeństwa w razie poślizgnięcia.

Jaki uchwyt na wannę wybrać?

Uchwyt nad wannę w Twojej łazience: montaż

Umiejscowienie tego elementu konstrukcyjnego będzie zależne od przyjętych przez producenta rozwiązań, tj. w zależności od rodzaju materiału z którego go wykonano i przyjętego przez wytwórcę, rekomendowanego modelu montażu. Uchwyt nad wannę najczęściej montowany jest bezpośrednio na ścianie. Należy więc zadbać o jego zamieszczenie przed procesem klejenia płytek czy fliz. Nierzadko spotkamy się z możliwością umieszczenia takich komponentów przy pomocy dedykowanych śrub (w tym przypadku – jako wspornik w zewnętrznej części wanny).

Przed zakupem upewnij się, czy uchwyt został przystosowany do wagi ich użytkowników.

Zagłosuj!

0 / 5. 0