Jak wybrać uchwyty do mebli kuchennych?

Jak wybrać uchwyty do mebli kuchennych?

9 września, 2022 0 przez D B

Wybór uchwytów do mebli kuchennych może mieć największy wpływ na ogólny wygląd nowej kuchni, ale często jest to kluczowy szczegół, który jest pomijany, a następnie staje się wyborem w ostatniej chwili. Pozwól, że przedstawimy Ci kilka pomysłów i pokażemy jak duży wpływ na ostateczny wygląd może mieć typ klamek do drzwi kuchennych.

Wskazówki jak wybrać dodatki do kuchni

srebrne i minimalistyczne uchwyty do mebli kuchennych
W jakim stylu jest Twój dom czy mieszkanie i jakiego stylu szukasz? To pytanie, na które warto odpowiedzieć sobie na samym początku, by następnie być wiernym przyjętej wizji. Być może Twój dom jest postmodernistyczny na zewnątrz i retro w środku. Czy chcesz zachować to w ten sposób, czy chcesz zmienić wnętrze? W dzisiejszych czasach nie ma twardych i szybkich zasad, z wyjątkiem – wiedz, dlaczego robisz to, co robisz! To, jaki rodzaj uchwytu wybierzesz, zależy całkowicie od stylu pomieszczenia. Są gałki okrągłe i kwadratowe, są długie i krótkie uchwyty lub możesz nawet zdecydować się na mniejszą rączkę! Zgodnie z ogólną zasadą, im dłuższe są Twoje szuflady, tym dłuższy będzie uchwyt i odwrotnie, wąska szuflada najlepiej wygląda z krótszym uchwytem.

Dekoracyjne uchwyty do mebli kuchennych

Wraz z wykończeniem ważne jest ustalenie materiału. Pamiętajmy, że uchwyty do mebli kuchennych będą swoistą dekoracją, do której dobierać będziemy odcień drobiazgów ustawionych na blacie kuchennym jak pojemniki na żywność czy sprzęty kuchenne, warto zatem odpowiednio przemyśleć sam materiał uchwytów jak i ich kolor!

Zagłosuj!

0 / 5. 0