Wnętrze glamour – jeden z najlepszych stylów wystroju

Wnętrze glamour – jeden z najlepszych stylów wystroju

17 sierpnia, 2021 0 przez J S

Wnętrze glamour to wystrój, który jest bardzo stylowy i ma jednocześnie w sobie klasę oraz bardzo interesujący klimat. Niektórzy określają taki wystrój jako definicja bogactwa i myślą, że nie można osiągnąć go w bardziej budżetowych rozwiązaniach. Otóż nie i jak zaraz się przekonasz, jest to dosyć łatwe do osiągnięcia.

Wszechobecna symetria w stylach glamour.

Gdy myślimy o pięknie to bardzo często myślimy tak naprawdę o symetrii – im bardziej ktoś ma symetryczną twarz, tym więcej uzyskuje punktów na skali piękna. Jednak nie tylko stosuje się to do ludzi, ale tak naprawdę do wszystkiego, co nas otacza – przedmiotów, rzeź, sztuki i malarstwa, które często zaburza tą symetrię specjalnie. Piszemy tutaj o sztuce, ponieważ styl glamour również jest często odbierany tak jak ona i właśnie na symetrii należy się skupić projektując wnętrze glamour. Można to osiągnąć poprzez odpowiednie ustawienie dwóch lamp za kanapą tak, aby symetrycznie komponowały się z wnętrzem.

Dodatki we wnętrzu glamour.

Dodatki powinniśmy dodawać zaraz po najważniejszych przedmiotach użytkowych, które musimy zawrzeć w danym pokoju. Warto, żeby były one posrebrzane lub pozłacane – wtedy nadadzą wnętrzu większego stylu glamour. Warto również zadbać o przedmioty takie jak wazony i tym podobne. Dodadzą one nie tylko wartości użytkowych, ale odpowiednio ustawione potrafią dodać charakteru. Tak samo sytuacja wygląda przy dodawaniu przedmiotów typu koc.

Ostatnią kwestią, o którą trzeba zadbać to kolory – muszą się uzupełniać np. Brąz, beż i biel. Można wyjść z konwencji jednym dodatkiem np. czarny koc, ale kolory muszą być zachowane, żeby całe wnętrze glamour było spójne.

Zagłosuj!

0 / 5. 0