Salon w stylu orientalnym – jakie wybrać meble indyjskie i akcesoria?

Salon w stylu orientalnym – jakie wybrać meble indyjskie i akcesoria?

10 sierpnia, 2021 0 przez P K

Specyfika i egzotyczny czar niezwykłego kraju, jakim są Indie sprawia, że również u nas nie brakuje osób, które chcą wprowadzić do swojego domu nieco orientu w postaci wyposażenia wnętrz. Po czym rozpoznać meble indyjskie i jakie dekoracje wybrać, aby uzyskać wymarzony efekt? Podpowiadamy!

Czym charakteryzuje się styl indyjski?

Wyjątkowość stylu indyjskiego to przede wszystkim bogactwo i intensywność kolorów. To one pełnią z reguły rolę dominującą we wnętrzu, prezentując różne odcienie czerwieni, złota, bordo, fioletów, zieleni i brązów. Odważne, często kontrastowe połączenia barw dopełniane są przez pozostałe elementy aranżacji, takie jak solidne, drewniane meble indyjskie, naturalne materiały, nierzadko w ozdobne wzorki i ornamenty, a także liczne dodatki i figurki. Choć styl indyjski wielu osobom kojarzy się z kiczem, nic bardziej mylnego. Ten wyjątkowy i dynamiczny nurt można bowiem wykorzystać ze smakiem i klasą.

meble indyjskie

Meble indyjskie, dodatki i dekoracje

Wykończenie wnętrza urządzonego w tym stylu należy zacząć od podstaw, jakimi są meble indyjskie. Zwane również kolonialnymi, charakteryzują się masywną, prostą konstrukcją i piękną kolorystyką, wynikającą z techniki litego drewna egzotycznych gatunków drzew. To one stanowią jeden z najważniejszych elementów wyróżniających tę estetykę. Dekoracje w salonie w stylu indyjskim to przede wszystkim świeczniki, kadzidełka, liczne figurki w kształcie Buddy czy słoni, złote i świecące błyskotki, świeże kwiaty lub kominki zapachowe. Nie bez znaczenia jest także oświetlenie, w tym kolorowe lampiony czy żyrandole z kryształów.

Zagłosuj!

5 / 5. 1