Jak wyglądają meble kolonialne i z czym je zestawić? Sprawdź!

Jak wyglądają meble kolonialne i z czym je zestawić? Sprawdź!

5 sierpnia, 2021 0 przez P K

Choć nieprzerwanie od wielu sezonów w aranżacjach króluje przede wszystkim styl nowoczesny, jest wiele osób, którzy preferują zupełnie inną estetykę. Masywne, drewniane meble kolonialne cieszą się dużym powodzeniem w eleganckich wnętrzach w duchu orientalnym. Czym się cechują i z czym je zestawić? Sprawdź!

Meble kolonialne – charakterystyka

Najważniejsze cechy, dzięki którym z łatwością można wyróżnić meble kolonialne na tle wyposażenia utrzymanego w innym stylu, jest fakt, że wyprodukowane są one z naturalnego drewna egzotycznych gatunków drzew. Wśród nich wyróżnić można mango, palisander, akację indyjską, czy też tek. Drzewa te mają szczególną, niespotykaną u nas kolorystykę oraz usłojowienie. Meble kolonialne z litego drewna są solidne, wytrzymałe, o prostej formie i oszczędnych zdobieniach.

meble kolonialne

Aranżacje wnętrz w stylu kolonialnym

Styl kolonialny jest połączeniem estetyki czasów wiktoriańskich z prostotą i surowcami z krajów dalekiej Azji i Afryki. Jego najbardziej charakterystycznym elementem są bez wątpienia meble kolonialne z litego drewna. Aby uzyskać wnętrze urządzone w tej estetyce warto postawić na inne naturalne surowce i tkaniny, dekoracje przywodzące na myśl podróże i kraje azjatyckie i afrykańskie. Jeśli chodzi o kolory, najlepiej sprawdzą się wszelkie odcienie brązu, zielonego, beżu i ecru. Meble kolonialne z hebanu, palisandru czy mahoniu dobrze komponują się ze skórą, lnem czy wikliną. Ozdoby takie jak pamiątki globus, mapy, ryciny i pamiątkowe figurki najlepiej zaś podkreślą charakter pomieszczenia.

Zagłosuj!

5 / 5. 1