Jakie meble do salonu wybrać?

Jakie meble do salonu wybrać?

4 stycznia, 2020 0 przez Dekorator

Urządzanie salonu, tak jak i innych pomieszczeń wymaga od nas wyobraźni przestrzennej. Komody do salonu, stoły, krzesła, fotele i kanapy stanowią ważną część pokoju dziennego. Można również powiedzieć, że jest to jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym domu lub mieszkaniu, gdyż to właśnie w salonie przyjmujemy gości, lub sami odpoczywamy, czy pracujemy.

Meble w salonie- podstawowe wyposażenie

Całemu salonowi to głównie meble nadają charakter i styl. Przy ich wyborze trzeba się czasem mocno napracować, by całość tworzyły niezwykłą harmonię. To ich wybór, a także dodatków jest zatem bardzo ważną sprawą. Wiele inspiracji można znaleźć w internecie, katalogach lub zasięgając porad stylistów i projektantów, a także sklepach meblowych. Licząc jednak tylko na siebie musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

meble do salonu

By salon pozostał funkcjonalny, ale pełnił również rolę miejsca służącemu odpoczynkowi, muszą znajdować się w nim komody, kanapa, lub narożnik, ława do salonu lub stół z krzesłami. Oprócz tego warto zastosować również dodatki, takie jak obrazy, telewizor, kwiaty doniczkowe, lampy, które nadają smaku i ciepła.

Na jaki styl się zdecydować?

Wybierając styl w jakim ma się prezentować salon możemy wesprzeć się inspiracjami sklepów meblowych. Często znajdujące się w nich meble do salonu, czy meble do sypialni są już gotowymi aranżacjami. Sprzyja to wygodzie, inspiracji i zaoszczędzonemu czasowi.

Należy się również zastanowić w jakim stylu ma być zaaranżowany salon, czy ma to być styl prowansalski, modern, czy może klasyczny, gdzie głównie opiera się on na zastosowaniu mebli drewnianych. Oprócz stylu architektonicznego w jakim ma być osadzony salon, trzeba też wziąć pod uwagę jego funkcję, wtedy również możemy dobrać odpowiednie meble. A mianowicie, trzeba się zastanowić, czy salon ma być z jadalnią, z aneksem kuchennym, czy jest to salon mały, czy możemy zagospodarować większą przestrzeń. Jest to bardzo ważne, gdyż to pokój dzienny to serce domu.

Czym się kierować przy wyborze mebli

Urządzając salon warto wyznaczyć sobie punkt centralny pomieszczenia i zaakcentować go kanapą, narożnikiem, stołem lub dywanem. Pozytywnie wpłynie to na odbiór przestrzeni jakiejkolwiek wielkości by nie była. Dokonując wyboru mebli do salonu, warto pamiętać, by służyły nam one przez dłuższy czas, a więc należy zwrócić uwagę na ich wygląd, ale też wykonanie. Wszystko również zależy od budżetu. Możemy zainwestować w meble drewniane wykonane u stolarza, ale możemy też kupić je w sieciowych salonach meblarskich.

Meble mają przede wszystkim odpowiadać naszym wymaganiom, zarówno cenowym jak i jakościowym. Meble wykonane przez stolarza sprawdzą się w nietypowych przestrzeniach lub wnękach do zabudowy, a wyposażenie zakupione w sklepie nie są już gorszej jakości. I tam możemy znaleźć już gotowe rozwiązanie całkiem dobrej jakości. Przy wyborze mebli pamiętajmy zatem o budżecie, celach i funkcji jakie mają spełniać zaaranżowane meble oraz własnemu gustowi, bo to ostatecznie my mamy najlepiej czuć się we własnej przestrzeni.

Zagłosuj!

0 / 5. 0